NOWOŚCI: Anna Wasilewska - Oulipo, czyli recepta na życie bez końca | KIERMASZ W KSIĘGARNI LOKATOR | więcej


igoogle rss

ANKIETA

ZAKAZ PALENIA TYTONIU W KNAJPACH?
* 70% -- Tak
* 26% -- Nie
* 2% -- Obojętne
liczba głosów: 368
archiwum ankiet


OGLĄDALNOŚĆ

najczęściej odwiedzane w ub. miesiącu:
* KASPAR HAUSER (608)
* Filmowe Koło Rosji (499)
* FRANCISZKA THEMERSON (458)

najczęściej odwiedzane w całej historii:
* KASPAR HAUSER (38311)
* FRANCISZKA THEMERSON (36981)
* Filmowe Koło Rosji (36090)


forum
LOKATOR > MOSTOWA 1
2011-06-26


PIO
ŻYCIE BITWA MORSKA
2010-12-12


album
10 URODZINY KLUBU LOKATOR
2011-05-19


galeria
10 na 10 - Gregory Michenaud - Sąsiedzi
2011-06-01

mrówkojad
Mrówkojad, numer 52, styczeń 2011


księgarnia
KWIATKI
JERZY FRANCZAKlokator
GREGORY MICHENAUD

oglądasz archiwalną wersję strony -- za 10 sek. nastąpi automatyczne przekierowane do aktualnego serwisu -> www.lokatormedia.pl.

jeśli chcesz kontynuować oglądanie archiwum, kliknij -> tutaj.

Are we East or West?


Życie w Czworokącie

Niedawno w Gazecie Wyborczej natknęłam się na dzien­nikarskie dywagacje z kim to też Polska powinna się trzymać w Unii, gdzie szukać strategicznych partnerów, z kim zawierać sojusze. Autor gładko prześlizgnął się po, promowanej przez polski rząd, polityce Partnerstwa Wschodniego, rzucił okiem na Paryż, Londyn i Berlin, jednym tchem wymienił niedawno przyjęte do Wspól­noty Rumunię i Bułgarię, by w końcu zahaczyć piórem nawet o Bałkany. Poczułam niedosyt, czegoś mi zabra­kło. Oto w katalogu potencjalnych partnerów pominięto kraje, które ze względów historycznych i kulturowych (nie wspominając już o najzwyklejszej lekcji geografii) są sobie bliskie, a które od ponad osiemnastu lat łączy zapo­minany często sojusz, zwany Grupą Wyszehradzką.

Owszem, coś tam każdy słyszał, coś się pamięta, ale… To chyba tyle. W naszych dyskusjach często sytuujemy się na linii Wschód-Zachód, stawiając py­tania do którego z tych magicznych biegunów bliżej jest naszej części Europy, rzadko spoglądamy jednak na wzajemne relacje środkowoeuropejskie, na wpły­wy kultur, wspólne osiągnięcia, naszej polityki czy gospodarki. Wielokrotnie pozostajemy na poziomie spoglądania na siebie nawzajem przez pryzmat utar­tych stereotypów, uparcie pytając: skąd tak naprawdę jesteśmy, ze Wschodu czy z Zachodu? [...]

MAGDALENA M. BARAN
managing editor of the issue

NUMER DOSTEPNY DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW "SŁOWACKIEGO REJSU FILMOWEGO 2009" w klubie LOKATOR oraz GOŚCI KSIĘGARNI LOKATOR
.

Numer „Are we East or West?” został opublikowany dzięki finansowemu wsparciu International Visegrad Found (http://www.visegradfund.org/).

^^^ | dodaj komentarz | przeczytaj komentarze (0)

brak komentarzy


czas ladowania 0.0125s