NOWOŚCI: Anna Wasilewska - Oulipo, czyli recepta na życie bez końca | KIERMASZ W KSIĘGARNI LOKATOR | więcej


igoogle rss

ANKIETA

ZAKAZ PALENIA TYTONIU W KNAJPACH?
* 70% -- Tak
* 26% -- Nie
* 2% -- Obojętne
liczba głosów: 368
archiwum ankiet


OGLĄDALNOŚĆ

najczęściej odwiedzane w ub. miesiącu:
* Filmowe Koło Rosji (788)
* FRANCISZKA THEMERSON (734)
* FRANCISZKA THEMERSON (656)

najczęściej odwiedzane w całej historii:
* KASPAR HAUSER (43955)
* Filmowe Koło Rosji (43089)
* FRANCISZKA THEMERSON (42468)


forum
LOKATOR > MOSTOWA 1
2011-06-26


PIO
ŻYCIE BITWA MORSKA
2010-12-12


album
10 URODZINY KLUBU LOKATOR
2011-05-19


galeria
10 na 10 - Gregory Michenaud - Sąsiedzi
2011-06-01

mrówkojad
Mrówkojad, numer 52, styczeń 2011


księgarnia
KWIATKI
JERZY FRANCZAKlokator
Šina

oglądasz archiwalną wersję strony -- za 10 sek. nastąpi automatyczne przekierowane do aktualnego serwisu -> www.lokatormedia.pl.

jeśli chcesz kontynuować oglądanie archiwum, kliknij -> tutaj.

Gazeta Wyborcza: Miejsce 2009: Dużo miejsca na sztukę

data: 2010-01-15 (piątek) godz. 20:00 [wstep wolny]

kategoria: nowosci


Lokator. Wszechstronność jest dobra na wszystko

Czy to jeszcze knajpa czy już dom kultury? Kazimierski klub Lokator wszyscy znamy od dawna, a jednak wciąż nas zaskakuje. W tym roku jeszcze bardziej poszerzył swą różnorodną działalność, choć wydawało się to niemożliwe. Spróbujmy wyliczyć: księgarnia z czytelnią, wydawnictwo, galeria grafiki, fotografii i malarstwa, kino, miejsce wieczorów autorskich, koncertów i dyskusyjnych paneli. Tak, to wszystko Lokator.
W 2009 roku tłumy przyszły tu chociażby z okazji spotkania z afrykańskim pisarzem Alainem Mabanckou. Ale powodzeniem cieszył się także cykl "Poczytalnia" organizowany przez pismo "Splot". Jego gośćmi byli m.in. Max Cegielski, Łukasz Orbitowski czy Maciej Malicki. Wieczór autorski miała w Lokatorze także Jenny Erpenbeck. Grali tu Sublokator, David Kollar Band, HVOZD. Bywalcy mogli zobaczyć wystawy Marca Bruniera-Mestasa, Gregory'ego Michenaud, Miro Miklasa, a także szefa całego tego kulturalnego majdanu - PIO Kalińskiego. O animacji rozmawiano i animację oglądano w ramach cyklu "24 klatki na sekundę", odbył się tu także SLOFFEST 2009, były i wieczory z westernem.
Lokator od dawna wydawał art-zin "Mrówki w czekoladzie". Kilka lat temu zabrał się za kulturalny miesięcznik "Mrówkojad". Aż przyszła pora na książki. W tej dziedzinie w ostatnim roku rozwinął się najbardziej. Dowody są jak najbardziej rzeczowe, np. "Deklinacja nic" Marcina Pawlika czy "Pacynki" Jerzego Franczaka i PIO Kalińskiego. Każdy dopieszczony edytorsko.

To chyba wystarczające argumenty, ale musimy jeszcze dodać, że Lokatora nominujemy ponadto za wspaniałą atmosferę, a także za to, że na wszystkie jego imprezy wstęp jest bezpłatny.

Małgorzata I. Niemczyńska

^^^ | dodaj komentarz | przeczytaj komentarze (0)

brak komentarzy


czas ladowania 0.0470s