NOWOŚCI: Anna Wasilewska - Oulipo, czyli recepta na życie bez końca | KIERMASZ W KSIĘGARNI LOKATOR | więcej


igoogle rss

ANKIETA

ZAKAZ PALENIA TYTONIU W KNAJPACH?
* 70% -- Tak
* 26% -- Nie
* 2% -- Obojętne
liczba głosów: 368
archiwum ankiet


OGLĄDALNOŚĆ

najczęściej odwiedzane w ub. miesiącu:
* KASPAR HAUSER (608)
* Filmowe Koło Rosji (499)
* FRANCISZKA THEMERSON (458)

najczęściej odwiedzane w całej historii:
* KASPAR HAUSER (38311)
* FRANCISZKA THEMERSON (36981)
* Filmowe Koło Rosji (36090)


forum
LOKATOR > MOSTOWA 1
2011-06-26


PIO
ŻYCIE BITWA MORSKA
2010-12-12


album
10 URODZINY KLUBU LOKATOR
2011-05-19


galeria
10 na 10 - Gregory Michenaud - Sąsiedzi
2011-06-01

mrówkojad
Mrówkojad, numer 52, styczeń 2011


księgarnia
KWIATKI
JERZY FRANCZAKlokator
Laurent Savoie

oglądasz archiwalną wersję strony -- za 10 sek. nastąpi automatyczne przekierowane do aktualnego serwisu -> www.lokatormedia.pl.

jeśli chcesz kontynuować oglądanie archiwum, kliknij -> tutaj.

MIEISĄC FOTOGRAFII W KRAKOWIE


"Miesiąc Fotografii w Krakowie" jest jednym z największych w Polsce i najdynamiczniej rozwijających się w Europie festiwali fotografii. W maju 2008 roku odbędzie się jego 6. edycja. Na widzów czekać będzie znów kilkadziesiąt wystaw zorganizowanych w najlepszych krakowskich galeriach, ale także w zaadaptowanych przestrzeniach industrialnych, kawiarniach, a nawet w mieszkaniach prywatnych. Festiwal to także wiele wydarzeń towarzyszących: pokazów filmów i slajdów, warsztatów, wykładów i spotkań z artystami.

Motywem przewodnim tematycznej części programu głównego będzie "Młodość". Intencją organizatorów jest zaprezentowanie zestawu indywidualnych projektów odnoszących się w szczególności do aktualnych zjawisk związanych z tym pojęciem. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat aktywne i twórcze życie człowieka coraz częściej zostaje sprowadzone do tego relatywnie krótkiego okresu. Równocześnie zmienia się znaczenie samego pojęcia młodości, a wpływ techniki i medycyny, dążącej do maksymalnego przedłużenia życia ludzi stawia młodość w nowym świetle. Po raz pierwszy zapraszamy do składania projektów - najciekawsze zostaną włączone do tematycznej części programu głównego tworzonego przed Radę Programową.

Drugi blok wystaw tworzą prezentację pochodzące z jednego kraju, gościa specjalnego Festiwalu. W 2008 roku będzie nim... Polska. Ambicją organizatorów jest podjęcie próby oceny pozycji współczesnej fotografii polskiej na arenie międzynarodowej oraz przybliżenie rodzimej i zagranicznej publiczności mniej znanych, a często znakomitych, artystów z naszego kraju. Program Polski obejmie kilka wystaw zbiorowych, w tym historycznych, prezentacje indywidualne z różnych okresów, a także przegląd dokonań najmłodszego pokolenia fotografów.

Ważną częścią programu festiwalu będą prezentacje zorganizowane w przestrzeni publicznej. Festiwal od samego początku związany jest ściśle z "tkanką miejską", a zwiedzanie wystaw daje niepowtarzalną okazję do gruntownego poznania Krakowa. Wydarzenia festiwalowe odbywają się w niemal wszystkich krakowskich galeriach, ale także w takich miejscach jak kawiarnie, puby, przestrzenie industrialne, a nawet zwykłe mieszkania prywatne. Planowane na 2008 akcje i wystawy "na mieście" z jednej strony wynikają z potrzeby zbliżenia się do widza, a z drugiej są próbą wykorzystania murów i ulic jako przestrzeni ekspozycyjnej.

Listę wystaw uzupełni kilkanaście prezentacji w ramach festiwalu off. Tradycyjnie ta część skierowana jest do młodych, także początkujących, twórców. Wystawy odbywają się w świetnie przygotowanych do działalności ekspozycyjnej krakowskich pubach i kawiarniach oraz wybranych galeriach. Nowością jest natomiast ustanowienie rady programowej festiwalu off - jej zadaniem będzie opiniowanie zgłoszeń nadsyłanych do organizatorów.

Wśród licznych wydarzeń towarzyszących - pokazów slajdów, projekcji filmów dokumentalnych, wykładów, warsztatów, spotkań z artystami i promocji książek - warto wyróżnić przegląd portfolio. Jest to unikalna okazja do skonfrontowania swoich dokonań z opinią największych światowych autorytetów: fotografów, wydawców, krytyków i kuratorów oraz szansa do międzynarodowej promocji.

VI edycja festiwalu "Miesiąc Fotografii w Krakowie 2008" odbędzie się w dniach 6-31 maja 2008 roku. Wystawy prezentowane będą, w znakomitej większości, od pierwszego dnia festiwalu. Weekend otwarcia, czyli czas kiedy w Krakowie po prostu trzeba być zaplanowano na 8-11 maja.

PROGRAM

^^^ | dodaj komentarz | przeczytaj komentarze (0)

brak komentarzy


czas ladowania 0.0374s