NOWOŚCI: Anna Wasilewska - Oulipo, czyli recepta na życie bez końca | KIERMASZ W KSIĘGARNI LOKATOR | więcej


igoogle rss

ANKIETA

ZAKAZ PALENIA TYTONIU W KNAJPACH?
* 70% -- Tak
* 26% -- Nie
* 2% -- Obojętne
liczba głosów: 368
archiwum ankiet


OGLĄDALNOŚĆ

najczęściej odwiedzane w ub. miesiącu:
* Filmowe Koło Rosji (505)
* FRANCISZKA THEMERSON (477)
* FRANCISZKA THEMERSON (458)

najczęściej odwiedzane w całej historii:
* KASPAR HAUSER (45946)
* Filmowe Koło Rosji (45572)
* FRANCISZKA THEMERSON (44552)


forum
LOKATOR > MOSTOWA 1
2011-06-26


PIO
ŻYCIE BITWA MORSKA
2010-12-12


album
10 URODZINY KLUBU LOKATOR
2011-05-19


galeria
10 na 10 - Gregory Michenaud - Sąsiedzi
2011-06-01

mrówkojad
Mrówkojad, numer 52, styczeń 2011


księgarnia
KWIATKI
JERZY FRANCZAKlokator
WOJCIECH KUCZOK

oglądasz archiwalną wersję strony -- za 10 sek. nastąpi automatyczne przekierowane do aktualnego serwisu -> www.lokatormedia.pl.

jeśli chcesz kontynuować oglądanie archiwum, kliknij -> tutaj.

ŠinaŠina
- komponuje, śpiewa i gra na bezprogowej gitarze basowej. Jej aksamitny, melodyjny głos o nieco dziewczęcym brzmieniu można śmiało porównać do Joni Mitchell, Anji Garbarek czy Ani DiFranco. Inicjatorka i główna siła Slnkorecords - jednej z najciekawszych i ciepło przyjmowanych słowackich wytwórni niezależnych, wydającej prócz nagrań Dlhe Diely również solowe płyty Šiny (w tym we współpracy ze znanym słowackim kompozytorem, Martinem Burlasem), Salontaya oraz innych muzyków. Swoje piosenki śpiewa po słowacku, wykorzystując naturalną melodyjność tego jezyka i wprowadzając słuchaczy w świat intymnych opowieści o odcieniu japońskiej poezji herbacianej.

Longital - zespół powstał w 2001 w Bratysławie, ale od tego czasu zdążył już podbić serca publiczności w Słowacji, Czechach i kilku krajach europejskich. Nazwa pochodzi od dzielnicy Bratysławy, z której dokładnie widać leniwy nurt Dunaju - rzeki, która łączy różne kultury i różne tradycje muzyczne. Podobnie Bratysława - rodzinne miasto muzyków w sercu Europy - na przestrzeni wieków była miejscem, w którym krzyżowały się drogi, narodowości i style. Korzystając z tej bogatej tradycji miejsca, Longital udanie łączy w swojej muzyce elementy jazzu, bluesa, amerykańskiego folku czy world music, podając tę mieszankę w eleganckiej i intrygującej oprawie nowoczesnych break beatów czy delikatnie szemrzącej elektroniki.

Grupa koncertowała na The Big Chill Festival 2005 (UK),  klubi London (2004-2006: Cargo, The Spitz, The Big Chill Bar), Russia (Moscow, St Petersbug), Finland (Turku), Ireland (Cork, Clonakilty), i tez na największych festiwalach w Europie Środkowej: Pohoda 2001-2005, United Sialnds of Prague2002 i 2006,  Boskowice 2002 czy Eurotrialog i Colours of Ostrava 2003 , była prezentowana w DeutschlandRadio w Berlinie i w Hessischer Rundfunk Radio 1 Frankfurt, ich płyty recenzowano we Francji (w „Liberation” i „Europe et Liberte”), regularnie gra w słowackich i czeskich klubach.

Liderzy zespołu to dwójka muzyków: Šina (gitary basowe, głos) i Daniel Salontay (gitary i inne instrumenty strunowe, głos, programming).

email salontay@nextra.sk
web www.longital.com ..... info, live recordings (mp3, video), concert dates and more .....

^^^ | dodaj komentarz | przeczytaj komentarze (0)

brak komentarzy


czas ladowania 0.0126s