NOWOŚCI: Anna Wasilewska - Oulipo, czyli recepta na życie bez końca | KIERMASZ W KSIĘGARNI LOKATOR | więcej


igoogle rss

ANKIETA

ZAKAZ PALENIA TYTONIU W KNAJPACH?
* 70% -- Tak
* 26% -- Nie
* 2% -- Obojętne
liczba głosów: 368
archiwum ankiet


OGLĄDALNOŚĆ

najczęściej odwiedzane w ub. miesiącu:
* KASPAR HAUSER (608)
* Filmowe Koło Rosji (499)
* FRANCISZKA THEMERSON (458)

najczęściej odwiedzane w całej historii:
* KASPAR HAUSER (38311)
* FRANCISZKA THEMERSON (36981)
* Filmowe Koło Rosji (36090)


forum
LOKATOR > MOSTOWA 1
2011-06-26


PIO
ŻYCIE BITWA MORSKA
2010-12-12


album
10 URODZINY KLUBU LOKATOR
2011-05-19


galeria
10 na 10 - Gregory Michenaud - Sąsiedzi
2011-06-01

mrówkojad
Mrówkojad, numer 52, styczeń 2011


księgarnia
KWIATKI
JERZY FRANCZAKlokator
MARIUSZ FRUKACZ

oglądasz archiwalną wersję strony -- za 10 sek. nastąpi automatyczne przekierowane do aktualnego serwisu -> www.lokatormedia.pl.

jeśli chcesz kontynuować oglądanie archiwum, kliknij -> tutaj.

E/A - Norymberga 2009


Egzemplarz autorski

Wszyscy prezentujący swe prace artyści wystawiali w ostatnich pięciu latach w galerii klubu „Lokator”, mieszczącego się obecnie w krakowskim „Domu Norymberskim” – poza tym na pozór niewiele mają ze sobą wspólnego. Stosują różne techniki, inna jest ich artystyczna wizja świata, rozmaicie traktują formę, nie tworzą grupy, nie walczą razem w imię jakiejś ulotnej artystycznej idei czy przemijającej mody. Łączy ich jednak coś o wiele istotniejszego – świetne opanowanie warsztatu i bardzo poważne podejście do tego, co robią. (...)

Jakieś trzy dekady temu z okładem bardzo serio głoszono zbliżającą się śmierć malarstwa, które zastąpić miały najróżniejsze nowe środki artystycznego wyrazu; grafika zaś – jak uważano – skazana była na pożarcie przez coraz większą doskonałość druku, a potem oszałamiające możliwości wirtualnego obrazu. Zapomniano, że w sztuce zwykle bardzo ważna jest „ręczna robota“; że chodzi o rozmowę z autorem, o artystyczną prawdę – jakkolwiek ją rozumieć – a nie o nieludzką niemal doskonałość.

Na szczęście nie trwało to długo; coraz bardziej znużeni milionami atakujących nas z ekranów monitorów lśniących, gładkich obrazów, zatęskniliśmy znowu za śladem ludzkiej dłoni, za chropowatą powierzchnią, której można dotknąć. A kiedy zdaliśmy sobie sprawę, iż wirtualny obraz nie waży nic zgoła, grafika – by tak rzec – niezmiernie „zyskała na wadze“.

Wawrzyniec Brzozowski Kraków, kwiecień 2009
[fragment ze wstępu do katalogu z wystawy e/a]

autorzy:

Stanisław Cholewa, ur. 1973 r. w Bochni. Absolwent Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Drzeworytu prof. Stanisława. Tabisza. Od 1998 r. student Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki, specjalizacja - projektowanie i typografia książki, serigrafia, obrazowanie elektroniczne.

Sławomir Chrystow, ur. 1976 r. w Warnie (Bułgaria). Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w Pracowni Drzeworytu prof. Zbigniewa Lutomskiego. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków.

Anna Dyga, ur. 1981 r. w Krakowie. Absolwentka Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem z grafiki warsztatowej w Pracowni Litografii prof. Jacka Zaborskiego. Stypendium w Pracowni Grafiki prof. Milana Sokola na Uniwersytecie Mateja Bela (Słowacja).

Jan Kamil Jodko, ur. 1975 r. w Rzeszowie. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w Pracowni Wklęsłodruku pod kierunkiem prof. Andrzeja. Pietscha. Od 2005 r. nauczyciel Reklamy Wizualnej w Zespole Szkół Plastycznych w Rzeszowie oraz dyrektor artystyczny klubu Stara Drukarnia w Rzeszowie.

Jacek Garbaczewski, ur. 1975 r. w Rzeszowie. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w Pracowni Wklęsłodruku Henryka Ożoga oraz aneks z rysunku w pracowni prof. Włodzimierza Kotkowskiego.

PIOtr Kaliński, ur. 1977 r. w Krakowie. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w Pracowni Książki prof. Romana Banaszewskiego. Zajmuje się fotografią artystyczną i grafiką warsztatową. Właściciel wydawnictwa i klubu LOKATOR w Krakowie.

Mateusz Kamieński, ur. 1977 r. w Radomiiu. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w Pracowni Rysunku prof. Jacka Gaja. Zajmuje się głównie rysunkiem oraz grafiką warsztatową i reklamową. Prowadzi studio graficzne Mateoo.

Katarzyna Łysek, ur. 1980 r. w Wadowicach. Absolwentka Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Dyplom w Pracowni Litografii prof. Jacka Zaborskiego. Zajmuje się głównie litografią, autorka cyklu prac „Kokony”.

Ewelina Małysa, ur. 1977 r. w Krakowie. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2005 r.).

 

^^^ | dodaj komentarz | przeczytaj komentarze (0)

brak komentarzy


czas ladowania 0.0104s